Симеон Дянков:"Выходим из кризиса весной" - Страница 2 - Форум о Болгарии

Симеон Дянков:"Выходим из кризиса весной"

Обсуждение наиболее важных экономических, политических и социальных вопросов.
d a v r
Завсегдатай

Re: Симеон Дянков:"Выходим из кризиса весной"

Сообщение d a v r » 30 авг 2009, 16:46

НеОняДето писал(а):И както обича да нарежда...нищо чудно той да е истинския автор на тая прогноза.
"Нареждания" и "командване" от социалистически тип "щото аз така казвам" едва ли ще видиме вече. :mi_ga_et: по-скоро държава-концерн един вид, където всеки си отговаря за сектора, а лидера дава гласност на обсъжданията и "подпечатва" крайните решения...
п.с. не знам какво разбираш под "сив сектор" но аз за пръв път от 92-ра година, след тия избори имам 2!(два) трудови договора в БГ.. :mi_ga_et:
Screw it, let's do it..
miky
Завсегдатай

Сообщение miky » 30 авг 2009, 16:51

НеОняДето писал(а): желание списать на "спекулянтах" отсуствие продуманой экономической политики.

А в этом вообще нет никаких сомнении.На бат Бойко все трябва да има някой да му пречи :-) :-) :-) Иначе не може :-)
НеОняДето
Завсегдатай

Сообщение НеОняДето » 30 авг 2009, 17:06

d a v r писал(а): по-скоро държава-концерн един вид, където всеки си отговаря за сектора, а лидера дава гласност на обсъжданията и "подпечатва" крайните решения...

Забравил си да сложиш подписа - Мусолини :-)

d a v r писал(а): не знам какво разбираш под "сив сектор"

"Сивият сектор" избягва плащането на част - по-голяма или по-малка - от данъците и осигуровките, като, например, внася стоки на занижени цени или ги продава без документи и така нататък. Касае, разбира се, и трудовия пазар, където осигурява хората си на минимални ставки. "Без трудов договор" ти си направо в "черния", а не в "сивия" бизнес. :hi_hi_hi:
E Pluribus Unum
d a v r
Завсегдатай

Сообщение d a v r » 30 авг 2009, 17:10

..а сега двойно плащам данъци.. :ny_tik:
Screw it, let's do it..
НеОняДето
Завсегдатай

Сообщение НеОняДето » 30 авг 2009, 17:18

Аналогично се отнася и до работодателя. Е, и сега, ако още не схващаш неуместността на Бойковите показухи в най-неподходящия за това момент, с нищо повече не мога да ти помогна.

Да се ограничават кражбите на държавните чиновници - това да. Да се прави нужното за привличане на пари от ЕС - също. Но с какво ще помогне за излизането от криза административен натиск, който декапитализира фирмите в условия на намаляващи приходи?
E Pluribus Unum
d a v r
Завсегдатай

Сообщение d a v r » 30 авг 2009, 17:37

Нямам нужда от помощ, все пак съм с икономика.. :mi_ga_et: декапитализация, като им върнеш ДДС навреме, за разлика от администрацията на Станишеф?Като провеждаш прозрачно търгове и обявяваш гласно намеренията си(т.нар "показуха")? аз си мисля, че са на прав път... :-):
Screw it, let's do it..
НеОняДето
Завсегдатай

Сообщение НеОняДето » 30 авг 2009, 17:54

Добре разбираш, че не говоря за това.

d a v r писал(а): все пак съм с икономика

Е, тогава к`во да ти обяснявам. Принципният начин да се излезе от криза е да се стимулира потреблението - а не като се предприемат масови ревизии на фирми. Искров го оставиха в БНБ - а защо? Да си чул да е направил поне опит да въздейства върху лихвената политика на банките с инструментариума на Централната банка? А това би било уместно като стъпка в посока стимулиране на потреблението.
Последний раз редактировалось НеОняДето 30 авг 2009, 18:09, всего редактировалось 1 раз.
E Pluribus Unum
d a v r
Завсегдатай

Сообщение d a v r » 30 авг 2009, 18:09

Като черпиш за самолета, дето излита от място шси гоивориме.. :-) :mi_ga_et:
Screw it, let's do it..
Иван 25
Освоившийся

Сообщение Иван 25 » 30 авг 2009, 19:52

Мне тоже кажеться, что очень много показуха есть в действия новых управляющих. Вроде бы бат Бойко отдал приказ открыт первого конверта, согласно известного анегдота, и все действуют по инструкцию, которую в него нашли. Но у такой PR ефект будет короткый - два-три месяца, не больше. Посмотрим, что будет через два месяца с поступлениями и расходами в бюджете.
А насчет серой экономики - она очень разная. Одно дела к примеру ввести обложения для блогеров, а совсем другое - приостановить больших игроков. Не думаю, что если уменьшит обманы с ДДС и акцизами это приведет к инфлацию. Сивая экономика в торговле тоже работает по закона спроса и предложения.
Если верна информация о 85% нелегального вноса дизелья и этот внос перекроют, то тогда увеличиться продажи Лукойла, а он добросовестно вносить акциз в государственного бюджета. Не надо забывать и близкие связи ББ с Лукойл.
sashooo
Завсегдатай

Сообщение sashooo » 01 сен 2009, 09:48

d a v r писал(а):Като черпиш за самолета, дето излита от място шси гоивориме.. :-) :mi_ga_et:

Тоя самолет не го ли върнаха на лизингодателя? ::yaz-yk:

Вернуться в «Современная ситуация в Болгарии»